אחסון אתרים


אחסון אתרים בחו”ל או אחסון אתרים בארץ

אם אתה בעל אתר אינטרנט או אם אתה בשלבי בניית אתר אתה בוודאי מכיר את מגוון האפשרויות הקשורות להחלטה על אחסון האתר.

אחת ההתלבטויות המרכזיות היא, אם לאחסן את האתר בחברת אחסון בארץ או דווקא לפנות אל חברה לאחסון אתרים בחו”ל.
כמובן שאתה חייב לשקול את כל הגורמים ולהבין מהי האופציה הטובה ביותר עבורך , בין השאר עליך להתחשב במחירי חבילות האחסון בארץ ובחו”ל, ברמת התמיכה ועד כמה היא זמינה ומהירה, מהי מהירות הגישה אל האתר ומה נדרש ממך לתחזוקת האתר ביום יום.

אחסון אתרים בחו”ל

אחסון אתרים בחו”ל מביא עימו מספר יתרונות לא מבוטלים שלא קיימים, לצערנו, באחסון אתרים בארץ.

הדבר הראשון והמרכזי הוא התמורה עבור הכסף.(השוואת מחיר לאחסון אתרים בחו”ל – לחץ כאן).

חבילות אחסון בסיסיות בארץ בעלות של כ-60 ₪ בחודש מספקות שטח אחסון של 5-10 MB בלבד ותעבורה חודשית של 1-2 GB , חבילות אחסון אלו יכולות להספיק לאתר קטן עם כמות כניסות של עד 30 מבקרים ביום .
לעומת זאת האתרים המובילים והמקצועיים בחו”ל מציעים לך חבילות אחסון המכילות שטח אחסון של בין 50-100GB ותעבורה חודשית של בין 300-1000 GB במחירים מצחיק של 5$ לחודש.
משמעות הנתונים הנ”ל היא שלאתרך לא תהיה הגבלה כלל לא בשטח האחסון ולא בתעבורה החודשית ובעצם גם אתרים גדולים מאוד יכולים להשתמש בחבילות אלו ללא הגבלה על מספר הנכנסים אליהם.

יתרון משמעותי נוסף באחסון אתר בחו”ל הוא שרוב חברות האחסון בחו”ל מאפשרות לאחסן מספר דומיינים רב על אותה חבילת אחסון, משמעות הדבר היא שבעל אתר המחזיק מספר רב של דומיינים ואתרים יכול לאחסן את כולם בשרתי החברה וכל זה במחיר של חבילה אחת. לצערנו, בישראל, אדם המעוניין לאחסן שני אתרים שונים שלו צריך לרכוש שתי חבילות אחסון שונות, ברור כי במקרה כזה האחסון בחו”ל הוא עצום.

הנושא הבא חשוב לא פחות והוא שרות הלקוחות.

שירות הלקוחות והתמיכה הטכנית הארץ עדיין לא מספק ואינו מתחרה כלל עם השרות שתקבל מחו”ל. חברות האחסון בארץ מספקות כיום תמיכה טכנית בימי ראשון – שישי בשעות העבודה, שהן בוקר עד צהריים בלבד, כאשר חברות האחסון בחו”ל מספקות תמיכה 24 שעות 7 ימים בשבוע במבחר דרכי תמיכה כמו: צ’ט מקוון, תמיכה טלפונית, דואר אלקטרוני ומרכזי תמיכה.

היתרון היחידי שיש באחסון אתרים בארץ הינו נושא המהירות שתפס היבט חשוב בעבר וכיום פחות, לפני ההתפתחות הגדולה בעולם האינטרנט היה ניתן להרגיש בהבדלי מהירות גלישה בין אתרים המאוחסנים בארץ לבין אתרים המאוחסנים בחו”ל, גם אז ההבדלים היו קטנים מאוד אבל היו.
בשנים האחרונות עם התפתחות הרשת והטכנולוגיה, הבדלי זמן אלא כבר אינם קיימים.

לסיכום, עד שחברות האחסון בארץ לא ירדו מרמת המחירים הגבוהה והלא מוצדקת אין סיבה לאחסן את האתר בארץ, המלצתנו היא לנסות ולגלוש לכל אחת מחברות הענק המקצועיות בארה”ב להזמין את חבילות הבסיס ולהתנסות בהם.

(השוואת מחיר לאחסון אתרים בחו”ל – לחץ כאן).

חברה דירוג מחיר מידע
hostpapa1 98% 4.95$ לפרטים
ix 98% 3.95$ לפרטים
hgat 97% 4.95$ לפרטים
lunarpages 96% 4.95$ לפרטים

godaddy
95% 7.95$ לפרטים
bh 92% 6.95$ לפרטים
fastdomain 90% 6.95$ לפרטים
fatcow 86% 5.5$ לפרטים
hm 84% 6.95$ לפרטים
myhosting 83% 5.95$ לפרטים

מאמרים וסקירות


Save Up to 90% on SSL Certificates from Go Daddy!

קרא מאמרים נוספים